Neumann János Egyetem

Diploma beszámítása alapképzésre és felsőoktatási szakképzésre jelentkezéskor

Kedves Diplomás Érdeklődő!
A jogszabályok lehetőséget biztosítanak a felsőfokú oktatási intézményeknek arra, hogy a már felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezők korábbi felsőoktatási tanulmányait a felvételi eljárás során az alapképzésre és a felsőoktatási szakképzésre jelentkezés során beszámítsák. A Kecskeméti Főiskola él ezzel a jogszabályban biztosított lehetőséggel.

KIKET ÉRINT?

• mindenkit, aki főiskolai/egyetemi, alap-, osztatlan vagy mesterképzésben szerzett felsőfokú diplomával rendelkezik

HOVA JELENTKEZHETNEK A DIPLOMÁSOK PONTBESZÁMÍTÁSSAL?

• amennyiben korábbi felsőoktatási tanulmányaik alapján szeretnék a jelentkezésnél a pontjaikat beszámíttatni, akkor azokba az intézményekbe, ahol erre az intézmény lehetőséget ad, így pl. a Kecskeméti Főiskolára
  • az előző pont fennállása esetén a fentebb felsorolt felsőfokú végzettséggel a Kecskeméti Főiskola bármely alapképzésére és felsőoktatási szakképzésére lehet jelentkezni, akár teljesen más képzési területen is, mint amilyenen a diplomás az eredeti diplomáját megszerezte

HOGYAN ALAKUL KI AZ ÖSSZPONTSZÁM?

• a felsőfokú végzettség beszámítása a minősítéstől függően történik

Beszámítási mód:

Amennyiben az oklevél minősítése öt fokozatú:

• kiváló: 400 pont
  • jeles: 400 pont
  • jó: 360 pont
  • közepes: 320 pont
  • elégséges: 280 pont

Amennyiben az oklevél minősítése négy fokozatú:

• jeles (kiváló): 400 pont
  • jó: 360 pont
  • közepes: 320 pont
  • elégséges: 280 pont

Amennyiben az oklevél minősítése három fokozatú:

• kiváló / kiválóan megfelelt / summa cum laude: 400 pont
  • jó / jól megfelelt / cum laude: 360 pont
  • közepes (elégséges): 280 pont

Továbbá a rendeletben meghatározott többletpontszámok is megilletik a jelentkezőt.

HOGYAN KELL JELENTKEZNI?

• a már felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek is a központi felvételi eljárásban, az ott megszabott módon kell jelentkezniük (Részletek: felvi.hu)
  • jelentkezési határidő: 2016. február 15.

FONTOS! Aki a diplomájából is szeretné a pontjai számítását, az mindenképpen pontosan töltse ki az elektronikus jelentkezésnél a felsőfokú tanulmányok részt. A jelentkezéshez mindenképpen csatolják a a diplomájuk másolatát.

A PALLASZ ATHÉNÉ EGYETEM ALAPKÉPZÉSEI

A PALLASZ ATHÉNÉ EGYETEM FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSEI